O mnie

Ukończyłam liceum plastyczne, filologię rosyjską, kulturoznawstwo oraz studia podyplomowe „Totalitaryzm-Nazizm-Holokaust”.

Pracuję w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu jako konserwatorka. Spełniam się także jako edukatorka. Nie jest mi także obca praca wolontariuszki.

Lubię podróżować – poznawać nowe miejsca i ludzi. Lubię też wyzwania.

Szczególny obszar moich zainteresowań stanowi fotografika, będąca rejestracją otaczającego mnie świata, którą dzielę się z innymi przy okazji indywidualnych i zbiorowych wystaw. Lubię wstać wczesnym rankiem i przedzierać się przez mgły. Lubię spoglądać w niebo, by zachwycić się wszystkimi odcieniami błękitów. Lubię także spoglądać na ludzi i otaczające mnie zjawiska zza obiektywu, by z niekrępującej fotografowanych perspektywy uchwycić to co ulotne i piękne.

Mam szczególną słabość do fotografowania architektury i rzeźb. Wynika to z mojego wykształcenia, wykonywanego zawodu a także chęci zmierzenia się z tym, czemu często uwagi nie poświęcamy, przemieszczając się ulicami naszych miast, czy też odwiedzając bardziej lub mniej znane galerie sztuki.

I właśnie tym wszystkim chciałabym podzielić się z odbiorcami, osobami które zechcą zajrzeć tutaj. Jeśli spowoduje to czyjś uśmiech na twarzy, lub jeśli stanie się to przyczyną refleksji , będzie mi bardzo miło.

Taki niech też będzie cel mojego upubliczniania fotograficznych zapisów rzeczywistości i mojego „tu i teraz”.