Wystawa Joanny Chrząszcz „W mroku”

Dzień dobry

Mam przyjemność zaprosić Państwa na nową wystawę, w czasach które takim wydarzeniom raczej nie sprzyjają. Ale dlaczego nie?

Zdecydowałam się na wernisaż i wystawę w sieci, bo też w sieci bywamy teraz dość często. Pomysł wystawy zrodził się w ciągu ostatniego roku i prezentowane prace z tego okresu przede wszystkim pochodzą.

Roboczy tytuł wystawy brzmiał: „Z mroku powstałaś, w mrok powrócisz”. Przyznają Państwo, że „W mroku” brzmi zdecydowanie łagodniej.

Tematem są gry świateł i cieni oraz przestrzenie budowane z ich pomocą. A zatem to, co stanowi fundament sztuki fotografowania. Mają Państwo zatem okazję poszukać treści tam, gdzie byśmy się ich nie spodziewali oraz zajrzeć w mrok, który niekoniecznie musi wzbudzać nasz lęk czy strach. Pozwolę sobie odesłać tych, którzy chcieliby nieco więcej uwagi poświecić metaforze tytułu wystawy do jaskini Platona. Być może pewne skojarzenia, przypomnienia wynikające z zapoznania się z moimi kadrami, spowodują, że zbliżą się Państwo do jakiejś prawdy, idei, myśli, które pomogą trwać w tym, co od nas teraz tak bardzo niezależne.

Ciesząc się Państwa obecnością, ale też nie mając możliwości bezpośredniej konwersacji, uprzejmie informuję, że pozostaję do dyspozycji, zarówno poprzez media społecznościowe, jak i poprzez formularz kontaktowy na mojej stronie johanna.pl

Sądzę, że w niedalekiej przyszłości uda mi się zrealizować wystawę w miejscu bardziej sprzyjającym bezpośredniemu kontaktowi autora, odbiorcy i samego dzieła.

Zapraszam serdecznie.

Joanna.